У чотирьох школах Житомирської міської ОТГ відкрили нові об'єкти інфраструктури для розвитку сталої мобільності
Офіційне відкриття велопарковок, що були встановлені в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи», відбулось 03 вересня 2020 року в шкільному подвір'ї Житомирського екологічного ліцею №24. Це перші велопарковки критого типу, що встановлені в Житомирській міській ОТГ.
Метою проєкту «TUMI: шлях до школи» є підвищення безпеки пересування пішоходів та стимулювання розвитку сталої мобільності в Житомирській міській ОТГ.
«Велосипедні парковки – один із компонентів міжнародного проєкту «TUMI: шлях до школи». Наступним етапом проєкту є капітальний ремонт пішохідних переходів, перехресть та тротуарів біля шкіл-учасниць проєкту для того, щоб діти мали більш безпечну інфраструктуру для пересування. Крім цього, для учнів цих шкіл планується проведення дитячої велосипедної школи», – розповіла заступниця Житомирського міського голови Світлана Ольшанська.
Велосипедні парковки були встановлені на територіях Вересівської ЗОШ, ЖЕЛ №24, ЗОШ №8 і ЗОШ №36. Кожна з них розрахована на 20 паркомісць. Усі монтажні роботи були звершені ще до початку навчального року (до 01 вересня 2020 року). На металевій П-подібній стійці вирізаний логотип Житомира (у формі літери Ж), а також зображений знак паркування велосипедів. Відтепер діти мають змогу залишати свої велосипеди в спеціально відведеному для цього місці, а не під стінами чи біля сходів своїх шкіл.
Локації для встановлення велопарковок були визначені безпосередньо представниками шкільних комітетів з мобільності та адміністраціями відповідних навчальних закладів. Велопарковки знаходяться під наглядом відеокамер системи шкільного відеоспостереження.
«Учні дуже задоволені велостоянкою, бо ще декілька років тому ми могли мріяли про те, щоб біля школи з'явилося спеціальне місце для зберігання велосипедів, самокатів тощо, якими дістаються на навчання учні нашого ліцею. Ми навчаємося в екологічному ліцеї і для нас важливо пересуватися екологічно», – зазначила голова учнівського самоврядування, представниця шкільного комітету з мобільності ЖЕЛ №24 Олеся Расквасова.
«Я катаюсь на велосипеді десь із трьох-чотирьох років. Навчилась кататися сама. Просто сказала батькам, коли можна зняти додаткові маленькі колеса збоку у двоколісному велосипеді. Почала їздити на двоколісному за 10 хвилин. На ньому можна їздити і не забруднювати повітря, а ще він зручний. Катаюсь десь через день, але мені дуже подобається», – розповіла 6-річна Мирослава, першокласниця Житомирського екологічного ліцею №24.
Нагадаємо, що проєкт «TUMI: шлях до школи» впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI).
На фото: встановлена велопарковка у Вересівській ЗОШ (31 серпня 2020 р.)
На фото: встановлена велопарковка у ЖЕЛ №24 (31 серпня 2020 р.)
На фото: встановлена велопарковка в ЗОШ №8 (31 серпня 2020 р.)
На фото: встановлена велопарковка в ЗОШ № 36 (31 серпня 2020 р.)
Наші контакти
Координаторка проекту
Аліна Кундіч
+38 096-409-92-61
tumi.zt.ua@gmail.com
Комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради
м. Житомир, вул. Покровська, 4
(2-й поверх)
Офіс: +38 094-145-85-78