Велошкола зібрала понад 100 учасників
Призи, море дитячих усмішок та бум емоцій! Наприкінці вересня – на початку жовтня 2020 року в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» та урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста Житомир 2020» були проведені 4 велосипедні школи.
Загалом учасниками велошколи стали 94 учні 1 – 11 класів Житомирського екологічного ліцею №24, Вересівської ЗОШ, ЗОШ №8 та ЗОШ №36, а також 9 дорослих, серед яких були вчителі та батьки. Найбільшу кількість учасників зареєстровано в ЗОШ №36. Тут у велонавчанні взяли участь аж 52 бажаючих!
«Мені дуже сподобалось. Я дізналась багато нового. Наприклад, як доглядати за своїм двоколісним, але найбільше сподобався велозаїзд. Було класно їхати такою кількістю людей на велосипедах по місту в реальних умовах, коли є рух іншого транспорту», – поділилась враженнями від велошколи десятикласниця ЗОШ №36 Дарина Павленко.
Тренерами велошколи стали співорганізатори щорічного Велодня в Житомирі і міських велоекскурсій, організатори пішохідних та велоквестів, працівниця поліції, а також представники громадськості, що займаються велоадвокацією і навіть рандоннери (велосипедисти, які беруть участь у перегонах від 200 і більше кілометрів).
«Під час велошколи учасники дізнались, як перевірити справність двоколісного перед поїздкою і як доглядати за ним, вивчили правила дорожнього руху, які мають дотримуватись велосипедисти, а також дізнались, яким має бути екіпірування велосипедиста і разом із тренерами зробили себе більш видимими на дорозі, прикріпивши на двоколісні круті світловідбиваючі брелоки та наклейки. Крім цього, закріпили теорію на практиці у спільному велозаїзді з досвідченими велосипедистами і маршалами», – розповіла координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи» Аліна Кундіч.
За словами директора комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради Бориса Пахолюка, основною метою велошколи було виховання у дітей навичок безпечного керування велосипедом та пересування містом.
Найактивніші учасники велошколи отримали цінні подарунки – насоси та світодіодні фари для велосипедів від Житомирського офісу проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ». Крім цього, кожен учасник отримав брошуру з правилами дорожнього руху для велосипедистів від партнерів велошколи ГО «Асоціація велосипедистів Києва» (U-Cycle).
Нагадаємо, що проєкт «TUMI: шлях до школи» впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI).
Сам же урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста Житомир 2020» відбувсь у Житомирі вже п'ятий рік поспіль за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується Німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».
Наші контакти
Координаторка проекту
Аліна Кундіч
+38 096-409-92-61
tumi.zt.ua@gmail.com
Комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради
м. Житомир, вул. Покровська, 4
(2-й поверх)
Офіс: +38 094-145-85-78