Перехрестя біля Вересівської ЗОШ стане безпечнішим
Було широке перехрестя, яке боялися переходити діти, а авто пролітали на великій швидкості. А стане безпечне перехрестя, де ходити дітям і пішоходам буде комфортно. Наприкінці жовтня 2020 року в Вересах розпочались будівельні роботи в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи».
Звуження зони перехрестя:
- знижує час його перетину для пішоходів;
- зменшує швидкість авто;
- збільшує увагу водіїв транспортних засобів на його подолання.
Водіям встановлять дорожні знаки (головна та другорядна дорога тощо), нанесуть дорожню розмітку для того, щоб бути більш уважними на ділянці, якою майже щодня користуються понад 100 дітей до школи та садочка: пішки, на велосипедах або їх підвозять на авто батьки. Крім цього, також планується встановлення «лежачих» поліцейських.
У жовтні 2019 року діти, батьки та вчителі провели пішохідний аудит інфраструктури навколо школи і дослідили маршрути, якими найчастіше користуються діти. Дане перехрестя було визначено як небезпечну ділянку при пересуванні дітей на шляху до школи, де можуть виникати аварійні ситуацій і небезпечні маневри авто.
«Вереси – приміська місцевість і здавалося б, що тут через неінтенсивний рух транспорту (на авто їздять мешканці села та гості або привозять продукти в магазини, а також курсує автобус) в нас немає проблем, але це не так, – поділилась Катерина Іванюк, вчитель Вересівської ЗОШ. – Під час пішохідного аудиту, який ми провели разом із учнями та батьками школи, було помічено, що водії їздять на великій швидкості, забувають вмикати повороти і часто не пропускають пішоходів на центральному перехресті поблизу школи. У Вересах ніколи не було дорожніх дорожніх знаків, а розмітка давно стерлась. А тому кожен рухається, як йому хочеться, а не як правильно».
Будівельні роботи є продовженням реалізації інфраструктурного компоненту проєкту. До розробки інфраструктурного рішення були залучені німецькі та українські експерти з міського транспорту та мобільності, сертифіковані провідні інженери-проектувальники та сертифікований аудитор безпеки автомобільних доріг.
Наші контакти
Координаторка проекту
Аліна Кундіч
+38 096-409-92-61
tumi.zt.ua@gmail.com
Комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради
м. Житомир, вул. Покровська, 4
(2-й поверх)
Офіс: +38 094-145-85-78