У Житомирі встановили перші інформаційні табло-радари вимірювання швидкості авто
Табло-радари вимірювання швидкості автотранспортних засобів вже давно використовують біля пішохідних переходів в містах Німеччини, США, Канаді, Польщі, а відтепер і біля Житомирського екологічного ліцею №24.
Два пристрої встановили в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» 15 грудня 2020 року в обох напрямках руху на вул. Шевченка. Нині вони працюють в тестовому режимі. Технічні рішення є відповіддю на запит дітей, батьків та вчителів щодо підвищення безпеки пересування пішоходів біля ЖЕЛ №24.
«77% учнів ліцею дістаються на навчання пішки. Крім цього, за результатами пішохідного аудиту маршрутів і території навколо ліцею діти, батьки та вчителі визначили, що два найближчі до навчального закладу пішохідні переходи на вул. Шевченка є небезпечними для пішоходів, а окремі водії не дотримуються дозволеної швидкості на відповідних відрізках дороги», – розповіла Аліна Кундіч, координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи».
Встановлені біля ліцею інформаційні табло-радари інформують водіїв про їхню швидкість за 60 – 100 метрів до пішохідних переходів. І у випадку перевищення допустимої швидкості в зоні школи (40 км/год.) попереджають про необхідність її зменшення відповідним інформаційним повідомленням червоного кольору.
«Табло-радар має функцію фіксації, накопичення та збереження даних, що допоможе в подальшому вивчати і відстежувати швидкість автотранспортних засобів, що рухаються відповідною ділянкою вулиці та на підставі цих даних приймати подальші управлінські рішення», – розповів Борис Пахолюк, директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради.
Загальна вартість обладнання та монтажних робіт з встановлення табло-радарів склала 312 тис. грн. Це кошти безповоротної фінансової допомоги Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, які отримав Житомир в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI).
Крім встановлення інформаційних табло-радарів (інноваційного для міста рішення) в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» біля Житомирського екологічного ліцею №24 у 2020 році вже покращено інфраструктуру для пішоходів: збудовані нові тротуари, замінено старе і пошкоджене покриття частини тротуарів, на якому могли травмуватись діти, встановлені дорожні знаки тощо. А в 2021 році планується встановити додаткове освітлення на пішохідних переходах та нанести дорожню розмітку.
Наші контакти
Координаторка проекту
Аліна Кундіч
+38 096-409-92-61
tumi.zt.ua@gmail.com
Комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради
м. Житомир, вул. Покровська, 4
(2-й поверх)
Офіс: +38 094-145-85-78