Представники шкіл публічно представили проблеми, з якими діти стикаються на шляху до своїх навчальних закладів
Вересівська ЗОШ, ЗОШ №8, ЖЕЛ №24 і ЗОШ №36, які є учасниками проекту «TUMI: шлях до школи», 21 листопада 2019 року презентували результати досліджень з безпеки і комфорту пересування навколо своїх навчальних закладів. Захід відбувся в сесійній залі Житомирської міської ради в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні.
Упродовж місяця Шкільні комітети з мобільності навчальних закладів-учасників проекту, до складу яких увійшли учні, батьки та вчителі, досліджували території навколо своїх шкіл, складали маршрути, якими користуються учні, проводили пішохідні аудити, здійснювали фото- і відеофіксацію та виявляли найбільш небезпечні точки на маршрутах, якими користуються діти.
Під час презентацій були озвучені ключові проблеми, з якими стикаються учні на шляху до школи. Всі навчальні заклади, що беруть участь у проекті, отримають фінансування на покращення інфраструктури навколо своїх шкіл. За результатами голосування журі основний інфраструктурний проект буде реалізовано навколо пришкільної території Житомирського екологічного ліцею №24.
«Безпека і комфорт руху школярів – це пріоритет плану сталої міської мобільності Житомира. Даний проект дає можливість поглянути на школу і її навколишню інфраструктуру у ракурсі 360 градусів і спитати думку в тих, хто щодня долає дорогу до школу. Багато проблем можна почати вирішувати вже сьогодні, а завдяки проекту є ресурс для якісних інфраструктурних рішень», – зазначив заступник міського голови Дмитро Ткачук.
«Це своєрідне визнання перспективного напрямку розвитку Житомира і величезний кредит довіри місту і безпосередньо нашій організації. Місто залучає інвестиції на покращення якості життя і безпеки пересування наших мешканців», – наголосив директор КУ «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради Борис Пахолюк, висловлюючи вдячність представникам шкіл, міжнародним організаціям TUMI та GIZ.
Цікаві ідеї та мотивованість команд відзначив радник з питань транспортної політики GIZ Мартін Шафер: «Ми дуже раді, що до реалізації проєкту «TUMI: шлях до школи» залучено справді мотивованих людей, які знають існуючі у школах проблеми і готові здійснювати зміни на краще. Сподіваюсь, у майбутньому побачити результати запровадження презентованих сьогодні рішень».
Нагадаємо, що 22 вересня 2019 року в рамках Європейського тижня мобільності, що проходив на майдані Соборний були оголошені результати конкурсного відбору шкіл на участь в проекті «TUMI: шлях до школи».
Крім реалізації локальних інфраструктурних змін, метою яких є підвищення безпеки пересування та розвиток сталої мобільності, усі школи-учасники в рамках проекту розроблять власні плани шкільної мобільності, проведуть кампанії з мобільності. На їхніх територіях також будуть облаштовані велопарковки критого типу для довгострокового зберігання велосипедів.
Наші контакти
Координаторка проекту
Аліна Кундіч
+38 096-409-92-61
tumi.zt.ua@gmail.com
Комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради
м. Житомир, вул. Покровська, 4
(2-й поверх)
Офіс: +38 094-145-85-78